Friday, September 19, 2014

19.09.2014

    Eile jälle kirjutada ei viitsinud :D laiskus on peale kuuendat järjestikust töönädalat kallal :D Eile oli suhteliselt kerge päev, reaalset töö sai teha 2h, kirja läks 8 :)
    Täna jõudsime umbes 7:30 objektile, pidime köögimööblit tagasi panema.. jõudsime kohale, köögimööblit polnud :D ... Mööbel jõudis umbes kellllll 13 ... kell 14:30 lõpetasin töö, auto tuli järgi ja viidi sadamasse :D mingi 15:30 sain laevale ( varem ei lasta laevale :) ) ... panin viisakusest kirja 7h tööd täna :D ja nüüd siin ma olengi .... istun ühes suuremas saalis, rõdul jeee :D kuulan rahuliku muusikat .. laev hakkab just sadamast välja sõitma :D homme kell 10 Eestis (Y) :D Nüüd ootan edasi, kuni poodi jõuab minna ja süüa osta midagi :D


Wednesday, September 17, 2014

17.09.2014

    Eile ei viitsinudki kirjutada aga oli ka suht keskmine päev, igatahes siis tänasest.
Nii väsinud kohe sellest päevast .. umbes kell 7 sõitsime kontorist, välja ning kuna me objektile enne 8't ei tohtinud jõuda, siis käisime kahes poes veel. Ühe poe omaniku tütar oli niii kena, jutustas meiega seal.. mmmm :D . Igatahes kell 8 läbi jõudsime objektile ning ees ootas juba üks mees autuga .... tuli välja, et seina, mida me lammutama pidime hakkama, alles ehitatakse. Me ei saanud ka midagi aru aga seal midagi teha ei saanud, homme sinna tagasi. Kell 9 jõudsime kontorisse tagasi, saime uue töö. Sõitsime objektile, vaatasime mis tööriistu vaja läheb ja läksime tööriistu tooma. Kell 11 umbes, jõudsime tagasi objektile ja kuni 12'ni tegime tööd. Peale seda läksime mere äärde lõunat sööma, kena päikeseline päev oli :). 12:30 tuli välja, et meil jälle uus objekt juba olemas ja läksime sinna. Kohale jõudes vaatasime üle, mis materjali vaja on ning läksime poodi. Umbes kell 13:30 olime tagasi objektil ja umbes 14:30 oli objekt valmis :). Kell 15 viidi mind ühe staadioni ( Globen ) juurde ära ning 15:30 tuli juba järgi, kuigi pidime ikkagi 16'ni ootama ja passima, et veel üks kohale jõuaks :). Raske oli -.-

Monday, September 15, 2014

15.09.2014

Niiii siis, esimene postitus, on esmaspäev ( 15.09 ).

  Üldiselt natukene meie üldisest tööpäeva korraldusest siin. Kell 5:40 umbes on äratus. Täna oli see mul 5:24 kuna tahtsin pesus käia, 5:34 vabanes dušširuum -.- . Umbes 6:00 sõidame välja, kuid hommikusest sotsiaalselt kogunemisest ja arutlemisest ümber auto tingituna oleme ka 6:13 välja sõitnud, mis on minu jaoks isiklikult kerge katastroof kuna kell 6:30 peaks kontoris olema ja kohvi ning võikusid tegema, kuid mida hiljem välja sõidame, seda vähem aega on süüa. :D Kontoris jaotatakse ära töökohad, kes kus on. Umbes kell 7 sõidame kontorist välja ning algab tööpäev. Tavaliselt jõuame objektile umbes kell 7:30. Kell 9:00 on lubatud paus 15 minutit, kell 11:00 on lõuna 30 minutit ning kell 14:00 on paus jälle 15 minutit. Ametlikult lõppeb tööpäev kell 16:00, kuid tihti on meil juba kell 15:30 asjad koos ja sätime iga mees oma teed :D .
 
  Natukene veel kolleegidest. Meil on tööjuures kolm kuni neli seltskonda - eestlased, rootslased, boliivlased ning vist ka poolakad ( ei tea täpselt, nendega eriti vist keegi ei suhtle ega koos tööd ei tee :) ). Boliivlased on omamoodi ja lahe seltskond kuigi vaatamata sellele, et neid nii kutsutakse, arvan ma siisimas, et tegu pole rahvuskaaslastega. Nendega tööd tehes oleks nagu kuhugi Mehikosse sattunud, inglise keelt nad eriti küll ei mõista ega räägi, kuid käte ja jalgadega saab asjad selgeks tehtud. Hiljuti sain teada, et sõna mida nad nii aktiivselt kasutavad ning mis mullegi külge jäi ja mida ma aktiivselt korrutasin, " CABRON " , tähendab " DUMBASS " :), arvasin et tähendab midagi " SEMU " laadset aga võta näpust :D :D . Rootslased on enamasti laisad ja üritavad ülemused olla, kuid on ka väga töökaid. Rohkem kommenteerida hetkel vist pole. :)

  Tänasest päevast siis.
Kuna täna on esmaspäev, siis peame oma tunnilehti jms kontorisse viima. Jõudsime umbes kell 6:38 kontorisse, ruttu pabereid täitma, kuna kes ikka viitsib oma kahel vabal päeval 5 minutit paberite täitmisele raisata -.- . Hommikul ÕNNEKS pandi mind kokku ühe rootslasega, kellega ma oma viiest oldud nädalast 3-4 koos olen tööd teinud. Ta juba ise küsib mind endale kaasa tööle. Vanem mees nimega Johnny. 7:06 sõitsime kontori juurest välja, objektile ... objektil käisime vaatasime üle, mis tööriistu vaja on ja siis läksime tööriistu ja kontorist suuremaid spetsiaalseid prügikotte tooma. Umbes kell 9 olime taas objektil, mina hakkasin paberi ja kilega kõike katma ( rootslased austavad korraliku ja puhast tööd ) ning töö saigi alata. Nagu ma hiljem, kell 12:30 teada sain, siis meie päeva ülesanne oligi umbes 2 ruutmeetrit kahekordset kipsseina maha võtta, mis oli aga selleks ajaks juba tehtud, objekt oli valmis. Johnny täitis ära oma tunnilehe 7:00 - 14:00, selge siis, mul polnud pretensioone. Sõin rahulikult ära ja läksime kohvile, umbes 13:50 helistasime ühele niiöelda ülemusele, saime uue ülesande - pidime kontorist läbi minema, jälle, ning võtma uue objekti võtmed, siis seal vist tööd natukene tegema aga Johnny otsustas, et võtame ITEX'ist ( rendifirma ) tööriistad ja viime ainult need objektile ära. Jõudsime siis ITEX'isse ja ohhoo, teised meie majast ka seal ühe autoga, majast kus me kõik eestlased elame. Jutustasime natukene kuni ohhooo, veel üks auto eestlastega tuli, jutustasime veel natukene ja veel üks meie firma auto tuli, seekord rootslasega :D . Kell hakkas juba 15 saama, aeg oli juba jutustamine lõpetada ning sõitma hakata. Võtsin veel ühe kohvi/kakao ( ITEX'ist saab tasuta kohvi ja küpsist palju süüa/juua jaksad ) ja otsustasime siis, et ei vii tööriistu täna ära, vaid viime homme hommikul vms. umbes 15:10 hakkasime maja poole sõitma ja enne 16'st olime majas. Homme pidi sarnane päev tulema aga mine tea. Reedel koju, Eestisse, loodetavasti on sinnani hea ja rahulik töönädal. :)

PS! Hakkan rohelise ja punasega ära märkima kergeid ja raskeid tööpäevi, KUI keegi peaks üldse lugema, aga ma arvan, et keegi kunagi ikka, kuna kellelegi ma niikuinii saadan :D